AGROP NOVA a.s. - výroba velkoplošných vícevrstvých desek | ATELIÉROVÝ WORKSHOP „SCHODY“Facebook
Úvod > Aktuality

ATELIÉROVÝ WORKSHOP „SCHODY“

Pět dřevěných schodišť, která v rámci ateliérového workshopu SCHODY navrhli a postavili v měřítku 1:1 studenti Ústavu navrhování II FA ČVUT, jsou do 20. listopadu 2015 k vidění i vyzkoušení na nádvoří Nové budovy ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 - Dejvice.

Papír snese hodně, ale zrealizovat ideu není jen tak. O tom se přesvědčili studenti, kteří se v zimním semestru akademického roku 2015-2016 přihlásili do Ateliéru Hlaváček, Ateliéru Kordovský, Ateliéru MáMA, Ateliéru Seho a Ateliéru Zavřel. Workshop SCHODY probíhal nad rámec standartní výuky jako experiment, během kterého si studenti vyzkoušeli navrhnout se všemi detaily a postavit schodiště, které vymysleli. Střetli se s problémy realizace, poznali práci s pilou a vrtačkou a vyzkoušeli chování dřevěné konstrukce v praxi. Překročili šmouhu tužky na papíře a poprali se s vlastním designem.  

 

Návrh měl splňovat normy pro bytové stavby a schodiště bylo zadáno tak, aby překonalo výšku 2,8 m. Každý ateliér měl k dispozici 2 ks AGROP smrkové biodesky 2500 x 6000mm, tl. 40mm a 1 ks borové překližky 1250 x 2500mm, tl. 10mm, základní spojovací materiál a potřebné nářadí. Každý ateliér mohl vycházet z libovolného počtu návrhů, ze kterých studenti a pedagogové ateliéru vybrali jeden návrh k realizaci. Celý tým se poté podílel na rozpracování výrobní dokumentace a vlastní montáži, která přímo před fakultou probíhala čtyři dny.

Realizovaná schodiště byla slavnostně představena 2. listopadu 2015 za účasti rektora ČVUT prof. Petra Konvalinky a děkana FA ČVUT prof. Ladislava Lábuse. Schodiště, modely a výkresovou dokumentaci jednotlivých návrhů, bude možno prohlédnout na nádvoří Nové budovy ČVUT do 13. listopadu 2015. Výstavu doplňuje projekce videí, která studenti natočili v průběhu projektu.

Administrace a vedení projektu: Hana Seho
Produkce: Tomáš Durdis, Dalibor Hlaváček, Petr Kordovský, Josef Mádr, Šárka Malošíková, Jan Světlík, Ladislav Vrbata, Zdeněk Zavřel, Markéta Zdebská
Propagace: Martin Král
Partneři projektu: NOVATOP , Dřevostavby Biskup, HPM TEC, Metrostav, PROJEKČNÍ-FÓLIE.cz, SFS intec

Workshop byl podpořen grantem SGS 2015 a RPMT 2015.

Odkaz na video z vernisáže: https://www.youtube.com/watch?v=YzQrS1LuZKU
Odkaz na video studentů Ateliéru MáMA: https://www.youtube.com/watch?v=r-RPh_VzUrk&feature=youtu.be
Fotografie ke stažení: https://www.dropbox.com/sh/1pcckvopomvblji/AAD3qsktU03pHELcXnW9I-dRa?dl=0

 


Jazyk: CZ | EN | DE | IT | FR | ESP