AGROP NOVA a.s. - výroba velkoplošných vícevrstvých desek | Modřínová fasáda na škole ve FranciiFacebook
Úvod > Aktuality

Modřínová fasáda na škole ve Francii

Jedna z největších aplikací fasádní modřínové desky

Celkem  5000 m2 třívrstvých desek (tl. 19 mm) ze sibiřského modřínu tvoří  fasádu nově postavené střední školy ARENC BACHAS v Marseille ve Francii. Celkem se jedná o fasádu na 5 budovách. Realizace probíhá na etapy od prosince 2010 do června 2011.

Sibiřský modřín patří pro svoji medově žlutohnědou barvu, vysokou odolnost a životnost (nad 100 let)  mezi nejvyhledávanější dřeviny na fasády.  Sibiřský modřín je dřevina, která díky své struktuře dobře odolává povětrnostním vlivům. Modřínové obklady bez povrchové úpravy se vyznačují přirozeným stárnutím a změnou barvy v průběhu času. Dřevěné fasády bez povrchové úpravy dostávají vlivem UV záření a dalších vlivů počasí tzv. „patinu". Vlivem UV záření a kyslíku dochází k přeměně ligninu a pryskyřice na vodou rozpustné substance a jejich zbarvení na červenohnědou až tmavě hnědou barvu, která mimochodem propůjčuje nezaměnitelný vzhled starým horským dřevostavbám. Barevné substance se ze dřeva působením deště vyplavují a zůstává bílá, vláknitá celulóza, proto jsou staré, dešti omývané dřevěné budovy šedé.

  

 

Další realizace modřínových fasád:

Gymnázium v HAM, Francie. Realizace: Comptoir de Materiaux, FR - 2010. Velkoplošné modřínové desky byly použity i na obklady v interiéru.

   

 

Rodinný dům - Sélestat, Francie. Realizace: Bois2boo, FR - 2008


Jazyk: CZ | EN | DE | IT | FR | ESP