AGROP NOVA a.s. - výroba velkoplošných vícevrstvých desek | NOVATOP je novým partnerem Asociace dodavatelů montovaných domůFacebook
Úvod > Aktuality

NOVATOP je novým partnerem Asociace dodavatelů montovaných domů

Od 1. dubna 2014 jsme partnerem Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), která sdružuje výrobce montovaných objektů bytové a občanské vybavenosti na bázi dřeva. Základním úkolem ADMD je zabezpečení kvality staveb na bázi dřeva prostřednictvím certifikace dle Dokumentu národní kvality (DNK).

 

DNK zajišťuje technickou kvalitativní úroveň montovaných staveb na bázi dřeva formou nepovinné certifikace, která má přísnější požadavky na výrobce respektive montáž staveb, než certifikace zákonná. Tato certifikace je velmi důležitá a slouží jako nástroj pro zkultivování trhu s dřevostavbami. Vytváří tlak na dodavatele dřevostaveb sdružených v ADMD neustále zlepšovat parametry staveb a zvyšovat kvalitu ve prospěch zákazníka.

Co nás vedlo ke spolupráci, vysvětluje Ing. Jiří Oslizlo, předseda představenstva:

„S velkým respektem sledujeme poslední roky aktivity ADMD, jejichž primárním cílem je prosazování staveb na bázi dřeva s důrazem na jejich kvalitu. Jsou plně v souladu s naší firemní filozofií, která je postavena na výrobě a vývoji vysoce kvalitního stavebního systému na bázi masivního křížem vrstveného dřeva s maximálním respektem k přírodě. A to bylo pro nás hlavní motivací stát se partnerem asociace. Rádi bychom podpořili a obohatili její aktivity především v rovině technických parametrů, kde máme co nabídnout díky zkušenostem z tak vyspělých trhů jako je Švýcarsko, Německo, Rakousko, Francie aj. V těchto zemích jsme neustále konfrontováni s novými trendy a tím se posouváme mílovými kroky dopředu.

Jsem si jistý, že ADMD velkým dílem přispívá i ke změně myšlení a postojů českých zákazníků. Je nesporné, že zájem o dřevostavby roste a už je minulostí skepse k této technologii, která pramenila především z obav z něčeho nového a neprověřeného. Velký potenciál vnímám také ve společné podpoře výstavby vícepodlažních bytových, školních či komerčních budov, které budou prezentovat moderní architekturu v maximálně přírodním duchu. Zde oproti zahraničí Česká republika velmi pokulhává. Věřím, že aktivní působení členů a partnerů Asociace dodavatelů montovaných domů na kvalitu svých dřevostaveb přesvědčí zákazníky, jakou cestou se mají vydat.

Podle mého názoru je nesporné, že se dřevo jako stavební a konstrukční materiál bude používat v rostoucí míře. Jeho obnovitelnost, schopnost vázat CO2, nízká energetická náročnost při zpracování a ostatní pozitivní vlastnosti, mu jednoznačně zaručují významnou roli v segmentu nízkoenergetického a ekologického stavění."


Jazyk: CZ | EN | DE | IT | FR | ESP