AGROP NOVA a.s. - výroba velkoplošných vícevrstvých desek | Projekt ATELIERu SAEM získal prestižní cenu BEFFAFacebook
Úvod > Aktuality

Projekt ATELIERu SAEM získal prestižní cenu BEFFA

Velké finále česko-slovenské soutěže BEFFA (Building Efficiency Awards) – soutěže architektonicky, konstrukčně a energeticky výjimečných staveb – a slavnostní vyhlášení jejich vítězů proběhlo 27.listopadu na půdě Fakulty architektury ČVUT v Praze. Hodnocení projektů probíhalo v kategoriích rodinné domy, bytové domy, nebytové budovy, rekonstrukce (bytová i nebytová), revitalizace panelových domů a dřevostavba. Letos přibyla kategorie multikomfortní dům.

Do česko-slovenské soutěže BEFFA se přihlásilo 230 projektů. Dle tajemníka poroty, Petra Štěpánka, oproti minulému ročníku řádově vzrostl počet domů v energeticky pasivním standardu, a to především v České republice.

1. místo pro ATELIER SAEM a projekt z NOVATOPu

Odborná porota ocenila "Dům v úžině" od ATELIERU SAEM hned ve dvou kategoriích, a to na 1.místě v kategorii rodinných domů a na 2. místě v kategorii dřevostaveb.

BEFFA

Jde o unikátní projekt, jenž architekti popisují takto: "Dům, jehož pozemek měří v nejužším místě pouhé 4,0m. Dům, jehož vysoké stěny kopírují krajinu a reflektují skály Prokopského údolí! Dům, který zaplnil zbytkový prostor "přesýpacích hodin"! Dům, který odděluje jižní zahradu od ruchu velkoměsta! Dům, v jehož srdci se ocitáte vytržen z kontextu okolního světa! " Podrobnější informace o domě, který je kompletně postavený z NOVATOPu, najdete v našich referencích .

Velice nás těší úspěch našeho Certifikovaného partnera, gratulujeme a děkujeme za krásnou referenci systému NOVATOP.


Jazyk: CZ | EN | DE | IT | FR | ESP