AGROP NOVA a.s. - výroba velkoplošných vícevrstvých desek | Vydejte se ke kořenům přirozeného bydleníFacebook
Úvod > Aktuality

Vydejte se ke kořenům přirozeného bydlení

Pokud jste loni zavítali na pražský veletrh Dřevostavby 2012, možná si vybavíte atypickou stavbu v podobě osm metrů vysokého stromu. Třípodlažní dřevěná expozice NOVATOP inscenovala příběh stromu, který vyrostl v lese, putoval k energeticky šetrnému zpracování a nakonec do stěn obydlí, v němž se prolnul s příběhy jeho obyvatel.

strom_NOVATOP_333  strom_NOVATOP_33

Fakt, že panely NOVATOP vyrábíme z masivního dřeva, chceme propagovat i na letošním ročníku Dřevostaveb 2013. Ten na Výstavišti v Praze-Holešovicích proběhne od 21. do 24. února. Návštěvníkům našeho stánku nabídneme skutečný kus přírody - s živými stromy z lesa, špalky místo židlí a unikátní dřevěnou jeskyní.

Sestup do jeskyně je návratem ke kořenům, objevováním prvotního lidského obydlí," komentuje své dílo autor, Ing. arch. Marek Pavlas a dodává: „Dřevo je jedním z nejstarších materiálů, který si člověk pro stavbu svého domu osvojil. Dřevěná jeskyně odhaluje původ lidské potřeby chránit se před nepřízní okolního světa."

drevena_jeskyne_fakulta_architektury_CVTU_3

Projekt dřevěné jeskyně realizoval Marek Pavlas v rámci postgraduálního studia Fakulty architektury ČVUT v Praze. Cílem bylo vytvořit vzorek konstrukce v měřítku 1 : 1 a ověřit jím možnosti a vlastnosti technologie vrstveného dřeva na skutečné stavbě. Architektonické zpracování využívá schopností moderních CNC strojů, kdy převod libovolných tvarů z digitálního modelu do reality je jednoduchý a velmi přesný.

I v letošním roce bude expozici stavět náš certifikovaný partner Dřevostavby MC , který už se s námi pouštěl do různých odvážných projektů. „Letos to vypadá o poznání jednodušeji než v předešlých letech, kdy jsme stavěli dům nebo třípatrovou expozici v rekordním čase. Důraz na detail je ale pokaždé stejný - maximální! A už se na to moc těšíme, protože je to vždy zcela nová zkušenost, která nás všechny posouvá dál," komentuje letošní expozici lídr společnosti Martin Novák.

Vlastnosti panelů z křížem vrstveného masivního dřeva umožňují odvážná konstrukční řešení a jsou pro architekty inspirací i výzvou. Systém NOVATOP dokonale odpovídá současným trendům stavění a prošlapává si cestu především u pasivních a úsporných staveb. Výrazným argumentem je jednoduchost provedení konstrukčních detailů a jednoduchá skladba stěn. V případě, že konstrukce zůstává v interiéru přiznaná, je potřeba už jen dvou funkčních vrstev - tepelná izolace a fasáda. Jednoduchost provedení se tak promítá nejen do rychlosti výstavby ale i ekonomické stránky celé stavby. Technologická vyspělost eliminuje chyby při výstavbě a zvyšuje kvalitu hotové stavby. Majiteli nabízí každodenní kontakt s ušlechtilým materiálem i vědomí, že jeho dům vyrostl v lese, bez nevratných škod na životním prostředí.

les

NOVATOP je úspěšným příkladem, že moderní technologie mohou fungovat v dokonalém souladu s přirozeným životním stylem a šetrností vůči přírodě. Přesvědčte se o tom, až vás z lákadel Dřevostaveb 2013 začnou bolet uši a vy zatoužíte po něčem opravdovém.

Těšíme se na vás v naší expozici S15 ve středové hale.


Jazyk: CZ | EN | DE | IT | FR | ESP