AGROP NOVA a.s. - výroba velkoplošných vícevrstvých desek | O společnosti



Facebook
Úvod > O společnosti

O společnosti

Společnost AGROP NOVA a.s. vznikla v roce 2001, kdy navázala na tradici výroby třívrstvých masivních desek společnosti Agrop s.r.o., která byla postavena v r. 1992. Dnes je jedním z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných vícevrstvých desek (biodesek)v Evropě. Továrna od roku 2001 prochází velmi dynamickým rozvojem. Dnes zpracovává přes 60.000m3 řeziva ročně a vyrábí přes 1.300.000m2 (700 kamiónů) vícevrstvých desek ročně. Velkou předností výroby je moderní způsob likvidace dřevěného odpadu, a to výrobou ekologických dřevěných briket v objemu cca 800 t měsíčně. Teplo do výroby je dodáváno z nové kotelny na obnovitelné zdroje energie.

Nosný výrobní program

Nosným výrobním programem společnosti jsou vícevrstvé desky AGROP (biodesky) z jehličnatého řeziva, které mají velmi široké možnosti použití v interiéru i exteriéru. Společnost výrazně investovala v posledních letech do vývoje a do nových technologií. Výsledkem je navýšení výrobní kapacity, zlepšení povrchové kvality a především větší flexibilita ve formátech a tloušťkách. Zásadním krokem bylo rozhodnutí rozšířit výrobní portfolio o stavební prvky. „Velkou roli v tom sehráli švýcarští experti z oboru dřevostaveb. Právě s nimi jsme přišli na myšlenku, jak naši třívrstvou desku přerodit v dutý žebrový element. Brzy poté se zrodila myšlenka vytvořit ucelený stavební systém na bázi masivního křížem lepeného dřeva a s ním značku NOVATOP,“ říká Ing. Jiří Oslizlo, předseda představenstva.

Záruky kvality

Celá výroba je neustále dozorována tuzemskými i zahraničními nezávislými kontrolními orgány a vyznačuje se profesionálními a optimalizovanými výrobními postupy. Výrobní technologie byly dodány renomovanými společnostmi jako Steinemann, Weinig, Diefenbacher, Italpresse, Torwege, Mühlböck, Reichenbacher, Hundeger, Fill, Microtech aj. Nejmodernější technologie jsou zárukou špičkové kvality, díky které se daří vyvážet na tak vyspělé trhy jako je Švýcarsko, Rakousko, Německo, Itálie, Francie a taky za oceán do USA či Jižní Afriky. Výrobní proces splňuje náročná kritéria pro celou řadu certifikací - všeobecné stavební osvědčení Zulassung, Evropské technické schválení (ETA) a značení CE. Také aspekty obnovitelných zdrojů jsou velmi důležité - používané jehličnaté řezivo je držitelem certifikátu PEFC a osvědčení ISPM. Jako první český výrobce vícevrstvých desek získala společnost AGROP NOVA i označení Natureplus.


Jazyk: CZ | EN | DE | IT | FR | ESP